Services
BLOG

Gothic interior: modern architectural transformation

Готичний інтер'єр сучасністьХоч це і може здатися шокуючим, одним з основних прийомів готики є легкість і піднесеність простору. Містична готика розбурхує уяву, навіває легку ностальгію і дивує стрункістю пропорцій. Витонченість в поєднанні з ваговитістю формує ті контрасти, які необхідні для трансформації традиційної готики в сучасну.

Де можна відчути дух готики сьогодні?

Інтер'єри та архітектура в стилі готика прекрасні і, безумовно, заслуговують на увагу. Разом з тим, сформувати вірне уявлення про те, які основні принципи готичного стилю, як виглядає сучасна готика, можна лише занурившись в її атмосферу.

Автентична готична архітектура збереглася в рідкісних куточках нашої планети. Плоттю і кров'ю істинної готики можна вважати батьківщину тореадорів, фламенко і бунтарів епохи модернізму - Барселону. Туристи і жителі міста мають честь прогулюватися по цілому Готичному кварталу, який зберігся до наших днів практично незмінним.

Центральною фігурою архітектурної композиції кварталу по праву вважається собор Святої Євпатіі.

Склепіння стелі підносять вгору і пронизують погляд яскравими променями сонячного світла, що проникає крізь кольорове скло вітражів. Ребристі колони, що переходять у вигини склепінь, немов стовпи іспанської готики, формують чітке уявлення про співвідношення величного і суворого, повітряного і потужного в цьому архітектурному стилі.

Шанувальниці даного стилю, знамениті поп-діви Авріл Лавін та Крістіна Агілера, відтворили готику в сучасному інтер'єрі своїх особняків за допомогою тяжких люстр, мозаїки, стільців з візерунчастими спинками і позолочених елементів декору.

Стилеутворюючі прийоми готики

Якщо ви хоч на кілька секунд перенеслися в атмосферу готики, відчули її, вам цікаво буде зрозуміти, за допомогою яких прийомів досягається ефект нескінченності і легкості простору.

Основною відмінною особливістю готичної архітектури є проекція зовнішніх архітектурних форм у внутрішній простір. Тобто, перебуваючи зовні будівлі, ви будете цілком зрозуміло усвідомлювати, як виглядатиме інтер'єр. Найпростіший приклад: ажурні віконні вітражі дають початкове уявлення про тему візерунків у внутрішньому оздобленні, оскільки є двосторонніми.

Споруди в готичному стилі, як правило, наповнені безліччю різноманітних декоративних елементів. Але розмаїття елементів підпорядковане певним правилам. Один і той же візерунок транслюється в кількох елементах декору різної величини і виконаний з різних матеріалів. Наприклад, один і той же орнамент може застосовуватися для декорування балконів і арок на фасаді будівлі, повторюватися на капітелях колон і карнизах в інтер'єрі.

Готичні архітектурні елементи часто асоціюються з тонкими язиками полум'я, спрямовуються вгору. Звідси - загострені портали і арки, колони, які переходять в склепіння, що змикаються під кутом; гостроверхе мереживо орнаментів в архітектурній та інтер'єрній композиції будівель.

Готичний хай-тек у всіх площинах простору

Готичний хай-тек Абсолютно всі творіння в стилі готика підпорядковані ряду прийомів, характерних для даного стилю - загостреність, піднесеність, масивність, легкість, виразність.

Керуючись кількома з цих прийомів навіть у сучасних об'єктах будівництва і дизайну можна відтворити ту саму атмосферу величності і загадковості. Готика в сучасному розумінні отримала назву «неоготика».

Характерне готичному стилю різноманіття елементів декору переноситься в усі площині внутрішнього простору: підлога, стеля і стіни.

Високі стелі є ідеальною основою готичного інтер'єру чи палацового стилю. Така висота дозволяє багато зробити, з точки зору архітектурного задуму - це можуть бути розписи та орнаменти в традиційній для готики рослинній тематиці, масивні балкові перекриття, незвичайні світильники з загостреними елементами.

Колір стін у неоготичному інтер'єрі легкий і ненав'язливий, темні відтінки протипоказані. Пам'ятайте про те, що основні принципи готики - це прозорість і ясність. Даний ефект легко створюється за допомогою класичних білих стін з обов'язковими включеннями елементів декору.

Залежно від фінансових можливостей і смакових переваг, такими елементами можуть стати елегантні мозаїчні панно химерних форм і орнаментів, вставки з кам'яної кладки, панелі з штучно зістарених дощок, барельєфи та розпис. Важливо дотримуватись балансу: всі елементи одноманітні за стилем і орнаментом і лише розбавляють контрастним ажуром легкий світлий простір, не загромаджуючи його.

Найкращий варіант підлоги - масив дерева, практичний і актуальний і в наш час. Килими з візерунками, що органічно поєднуються з орнаментами з інших елементів декору, так само мають місце бути.

З точки зору підбору меблів, потрібно приділити особливу увагу колекціям в дусі старовини: з різьбленням по дереву, загостреними спинками, рослинними орнаментами на драпіровці. Готиці характерні темні відтінки деревини, що контрастують зі світлим кольором стін. В ідеалі - меблі з натуральних матеріалів: шкіряні, дерев'яні.

В оформленні інтер'єрів в готичному стилі важливо застосовувати правильні матеріали. Деревина, мармур, метал, натуральний камінь можуть бути присутніми як в елементах декору стін і стелі, так і у вигляді статуеток, настінних рам і аксесуарів.

Об’єднуючим компонентом всієї дизайнерської композиції в стилі готика може бути яскравий елемент оздоблення, характерний для тієї епохи. Це може бути старовинна скриня, камін з візерунковим порталом, ліжко з балдахіном або ж перегородки з вітражами. Не забувайте про такі елементи, як ковані рами дзеркал і картин, позолочені статуетки, старовинні книги.

Все частіше і частіше готичний стиль повертається в наші будинки, тільки в дещо іншому образі. Тепер це «неоготика», що ввібрала в себе дух сучасності.

Your Comment
captcha
Send