-
Поліуретанова ліпнина
Бажаєте досягти несподіваних рішень в дизайні інтер'єру? Тоді вам необхідно звернути свою увагу на ліпнину. Одне з головних переваг ...
-
Стельовий плінтус
-
Яку скульптуру вибрати для інтер'єру
-
Wartość wystrój-projekt fasady waszego domu tylko od 300$. Indywidualne opracowanie wystroju eksterieru. Dobór koloru, 3 D wizualizacja. Architektoniczne elementy po ...
Wszystko o witrażach (style)
Частина II
Стилі вітражів
Абстрактний вітраж
Цей вітраж будується на візуальних концепціях, на колірних поєднаннях і основ сприйняття. Кілька геометричних фігур, їх компоновка - ось, що найчастіше характерно для вітража даного стилю. Але, для художника не все так просто, імпровізація вимагає великого таланту і тонкого почуття гармонії. Наповнити будинок сяйвом, оптимізмом і шматочком радості допоможе абстрактний вітраж. Даний тип вітража ніколи не набридає і завжди неймовірно м'яко «радує око». Якщо за вікном сірість, або сумний вигляд тоді абстрактний вітраж - то без чого вам не обійтися!
Єгипетський вітраж
Давньоєгипетські мотиви і скло кольору пустелі - головна характеристика цього вітража. Фараони, сцени з життя богів, давньоєгипетські ієрогліфи і орнаменти - головні теми малюнка на вітражі. Характерна колірна гамма для єгипетського вітража: коричневий, бежевий, пісочний, також тілесний, жовтий, помаранчевий, кораловий і червоний .Древнєєгипетські мотиви і скло кольору пустелі - головна характеристика цього вітража.
Античний стиль вітража
Мінімалізм - сприятливий інтер'єр для даного стилю вітражного мистецтва, так як деталей на них неймовірно багато. Сюжети даних вітражів - малюнки грецьких амфор, античні мозаїки. Крім кольорового скла в античних вітражах застосовують метал, перламутр, керамічні елементи, слюду. Даний вітраж не підходить для віконних отворів через те, що окремі елементи дуже маленькі за розміром. Міжкімнатні двері, стінові прорізи - це відмінне місце для античного вітража. Найефектніше застосування: якщо ви вітражне панно повісите на стіну і встановіть за ним підсвічування, тоді ваш вітраж перевтілиться в картину, яка зсередини оживе і гратиме променистим світлом, створюючи чарівну атмосферу затишку у вашому домі.
Візантійський вітраж
На відміну від античного вітража, візантійський стиль - це не мозаїка, а розпис по склу. У даному стилі використовують як кольорове, так і безбарвне скло. Завдяки безбарвному склу художники домагаються ефекту легкості, «відсутність» фону, всі елементи вітража «витають над площиною». У чому ж полягає візантійська техніка - це поєднання розпису на склі та класичного вітража. У даному стилі відсутні будь-які обрамлення для уникнення ефекту тяжкості. Наносять їх на несуче скло розписом. Ці вітражі хороше рішення для вікон, вони пропускають багато світла.
Авангардні вітражі (постмодернізм, New Age)
Вітражу авангарду, характерна відсутність класики в техніці виготовлення вітража. Тут мається на увазі не забарвлення і не стиль вітража, а саме новаторські ідеї в процесі створення і виготовлення вітража. Фрагменти з'єднують пластиком, свинцем або сталлю. Візерунок у стилі New Age отримують шляхом витравлення на склі плавиковою кислотою або гравіюванням. Вітражі даного стилю бувають: багатошаровими, об'ємними, з тривимірними деталями. Багато вітражів роблять з монолітних стекол і працюють над ними за допомогою фарб, що спікаються. Для ефектного результату просторової перспективи та об'єму, практикуються використання градієнтних забарвлень окремих стекол. Спеціальні обробки дозволяють зробити скло вітража матовим, шорстким, сяючим, глянцевим або ж, і зовсім надати йому ефект «хамелеон». Будь-яке приміщення з таким вітражем виглядатиме неабияк і модно.