Usługi
BLOG

Колони в інтер'єрі (частина I)

Колонны в интерьере Колона - головний символ античної та класичної архітектури.

У сучасних інтер'єрах колони вельми популярні. Застосовуються, як і в ресторанах, так і в офісах, також їх можна побачити в заміських будинках і звичайних квартирах. Надають якогось тріумфу і величності навіть самому непоказному приміщенню.

Колона (від лат. Columna) - стовп циліндричної форми. Є кілька видів колон: квадратні, багатогранні, прямокутної форми.

Архітектурний ордер (колона) складається з трьох частин:

Нижня частина - основа або ж база, часто декорована горизонтальними жолобками. База тримає на собі все навантаження. Але базу використовують не у всіх випадках.

Основна частина - власне стовбур колони найчастіше прикрашений канелюрами (це вертикальні жолобки на орденах).

Верхня частина - капітель. Найбільш значуща частина колони, але, не дивлячись на це, як і база може бути відсутньою. Капітель, декорують волютами (волюта - спіралеподібні завитки з кружками в центрі) або акантом (симетрично розташований орнамент, у вигляді листочків аканта). Для оздоблення також використовують рельєфи.

Історія колон

Колонны в интерьере Колони виникли ще в давні часи, - у ті часи, коли люди почали вибудовувати своє житло. Тоді роль колон виконували зрубані дерева, які підтримували пристанок.

Базою були кам'яні плити або дошки з дерева. Вони підтримували дерев'яну колону, щоб вона не занурювалася глибоко в землю. Капітелями (верхня частина колони) служили плити, дошки або частини дерев'яної кори.

З плином часу колони видозмінювалися і перетворювалися завдяки розвитку культури, мистецтва і архітектури. Примітивні форми грубого дерева стали цілим мистецтвом. Наприклад: стародавні перси, єгиптяни подарували колонам витонченість, пізніше за колони взялися греки і додали свій відбиток досконалості в цю архітектурну композицію. В архітектурі колони поділяють на пять видів: тосканська, дорична, іонічна, коринфська і композитна.

Матеріали виготовлення колон

Колонны в интерьереМатеріалів для виготовлення архітектурних колон дуже багато, вони можуть бути зроблені з мармуру, декоративного каменю, металу, базальту, вапняку, гіпсокартону, пінопласту, поліуретану або дерева.

На сьогоднішній день класичні стовпи з каменю, мармуру зустрічаються дуже рідко. Не тому, що вони вичерпали себе в естетичному плані. На виготовлення цих колон йде дуже багато часу, сил і вони дорого коштують. Найчастіше зустрічаються колони зроблені з бетону - це більш дешевий матеріал.

Є варіант, який може собі дозволити кожен: колони з гіпсокартону, пінопласту або поліуретану. Варто зауважити, що їх можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо від колони не несуть конструкційних навантажень.

Дерев'яні колони - ідеальний варіант для екостилю, стилю кантрі і провансу. Служать і як опора, і як декоративні складові інтер'єру.

Якщо ви хочете добитися ефектності і елегантності, тоді вам необхідні колони, зроблені з гіпсової ліпнини. Вишуканості додадуть всілякі візерунки: постаті, опуклості, квіти і пелюстки. Не забувайте також, що з стельовими молдінгами колони сприймаються краще.

Якщо ви жадаєте шику і оригінальності, вам необхідно звернути свою увагу на інкрустування колон оніксом (напівдорогоцінне каміння), або ж нефритом, лазуритом (яскраво-синій камінь), яшмою (строкатий камінь), та іншим напівдорогоцінним камінням.

Для досягнення гармонії в колірних поєднаннях і цілісного стилю в приміщенні, дизайнери забарвлюють колони в різноманітні кольори. Також колони покривають розписом, декоративною штукатуркою, позолотою, мозаїкою.

Колони в інтер'єрі (частина II)

 

 

 

Twój komentarz
captcha
Wysłać